Kurtyny paskowe PCV


Gdzie znajdą zastosowanie kurtyny paskowe PCV?

Przedsiębiorstwa czy punkty handlowe, które przechowują materiały lub żywność, muszą być dodatkowo zabezpieczone w newralgicznych miejscach przed zabrudzeniami, wilgocią czy szkodnikami. Popularnym rozwiązaniem chroniącym przed różnego typu czynnikami zewnętrznymi są kurtyny PCV.

Tego typu ochrona znajduje coraz więcej zastosowań w różnych przedsiębiorstwach. Kurtyna na drzwi pozwala kontrolować przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i dzielić większą powierzchnię na mniejsze sektory. Zastosowania, jakie posiada ten materiał, są bardzo rozległe. Może on być wykorzystywany w magazynach, chłodniach, serwerowniach czy śluzach transportowych. Kurtyna PCV na drzwi zbudowana jest z pasów, które nie przepuszczają promieniowania UV. Odznaczają się one dobrą elastycznością i wytrzymałością, co ma szczególne znaczenie przy dużym natężeniu ruchu między poszczególnymi pomieszczeniami. Są łatwe w montażu i utrzymaniu, co wyróżnia je wśród innych rozwiązań tego typu. Kurtyna na drzwi zapobiega ponadto przeciągom i zmniejsza hałas o 30 dB. Pod tym względem jest to dobre rozwiązanie w centrach logistycznych, gdzie trzeba zapewnić ciągły przepływu produktów między otwartymi bramami.

Oszczędności przy stosowaniu kurtyn paskowych

Taka ochrona ogranicza przedostawanie się dymu czy kurzu do wnętrza hali. Kurtyna PCV na drzwi jest dobrym izolatorem cieplnym w pomieszczeniach wymagających utrzymywania stałej temperatury. Specjalne pasy przeznaczone do chłodni mogą być stosowane w temperaturze od -40°C do +60°C. To pomaga przedsiębiorstwom w niwelowaniu kosztów energii przy stosunkowo małym nakładzie. Posiadająca zaokrąglone krawędzie kurtyna PCV na drzwi, zapobiega skaleczeniom i zwiększa komfort wykonywanej pracy. Ponieważ jest powszechnie stosowana w przemyśle spożywczym, to posiada wszelkie niezbędne atesty.

Kurtyna na drzwi może pełnić funkcje ochronne i maskujące. Stanowi zaporę dla szkodliwych czynników zewnętrznych, mających wpływ na funkcjonowanie urządzeń i pracowników. Jest nieoceniona pod względem izolacji termicznej i akustycznej.

Sprawdź: https://ekranypcv.pl/