Kurtyny plandekowe w halach produkcyjnych


Każdy, kto postawi nową halę produkcyjną o dużej kubaturze, zastanawia się jak najdogodniej rozdzielić w niej miejsca na poszczególne stanowiska pracy. Stawianie ścian może okazać się nieopłacalne, szczególnie jeśli będziemy chcieli dane stanowisko powiększyć. Tu z pomocą mogą nam przyjść kurtyny plandekowe.

Czym są tajemnicze kurtyny plandekowe? To najzwyczajniej świecie kurtyny wykonane z PCV wzmocnione tkaniną poliestrową. Sprawia to, że kurtyny są odporne na uszkodzenia, lekkie i bardzo elastyczne. Jeśli planujemy wydzielić np. stanowisko spawalnicze, używamy do tego specjalnej odmiany kurtyn, czyli kurtyn trudnopalnych. Zawierają one w sobie specjalny proszek, który sprawia, że przegroda się nie zapali. Ulega ona stopieniu, przy czym nie kapią z niej palące się krople, co ogranicza rozprzestrzenianie się pożaru. Kurtyny plandekowe są montowane z możliwością ich przesuwania lub na stałe. Można je swobodnie ze sobą łączyć, tworząc większe ścianki, lecz zazwyczaj zamawia się takie kurtyny pod konkretny wymiar. Kurtyny PCV można kupić w dowolnym kolorze, przezroczyste, a nawet z oknem.

Plusem takich kurtyn jest ich odporność na warunki atmosferyczne, co pozwala wykorzystać je również na zewnątrz. Nie przepuszczają powietrza, pyłów i zatrzymują ciepło. Umożliwia to bezpieczne wydzielenie strefy dla danego pracownika, bez narażania na szkodliwe czynniki pozostałych. Najlepiej użyć przegrody przezroczystej lub z oknem, aby mieć wgląd na dane stanowisko i w razie jakiegoś wypadku móc szybko zareagować. Dużą zaletą kurtyn PCV jest ich możliwość demontażu i ponownego montażu w innym miejscu.

Kurtyny PCV są używane nie tylko na halach produkcyjnych. Ze względu na swoje wodoodporne właściwości są wykorzystywane na myjniach samochodowych czy w warsztatach. Bardzo często można je spotkać w lukach załadunkowych. Są idealne do wykorzystania w domu np. jako kotara dla wiaty samochodowej. Jak widać ich zastosowanie jest wszechstronne i dzięki swojej wytrzymałości mogą być używane wielokrotnie.

Zobacz więcej: izolacyjnie.pl