Peeling węglowy


Coraz częściej marki zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych dodają do swojej oferty produkty, w których składzie znajdziemy tak zwany aktywny węgiel. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, którą aktywuje się specjalnymi kwasami (na przykład kwas ferulowy i kwas migdałowy) i parą wodną, aby jego działanie było maksymalnie korzystne dla naszej skóry. Medycyna estetyczna wprowadza do swojej oferty różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem wspomnianej już substancji. Peeling węglowy, którego śmiało możemy wykonać u specjalisty, pozwala zauważyć klientkom i klientom natychmiastowe efekty – najbardziej zauważalne z nich to wyrównanie kolorytu skóry, oczyszczenie i odświeżenie.

Kosmetyki z aktywnym węglem

Te kosmetyki stały się popularne do tego stopnia, że możemy spotkać je już w niemal każdej drogerii i sklepie internetowym. Najczęstszą formą aplikacji produktu są maseczki, ze względu na prostotę użycia i możliwość potraktowania tego procesu jako czas tylko dla siebie. Jest to dobry pomysł dla osób z cerą trądzikową, ponieważ reguluje nadmierne wydzielanie sebum, a co za tym idzie – zmniejsza ilość pojawiających się na twarzy wyprysków i innych niedoskonałości. W przypadku cery dojrzałej, aktywny węgiel pomaga w pozbyciu się zmarszczek bez konieczności poddawania się zabiegom wypełniania ich kwasami i botoksem.

Peeling węglowy – laserowo i chemicznie

W gabinecie medycyny estetycznej możemy wykonać peeling węglowy dwoma metodami – laserowo i chemicznie. Oba zabiegi dają niemal takie same rezultaty i są bezpiecznie, jednak – tak jak przypadku każdej ingerencji w ciało – warto skontaktować się z lekarzem, który powie nam czy w naszym przypadku jest to zupełnie bezpieczne. Przeciwwskazaniem do wykonania peelingu węglowego może być między innymi karmienie piersią, ciąża, alergie skórne, nadwrażliwość na światło i wiele innych. Konsultacja lekarska pozwoli nam wyeliminować ewentualne zagrożenie dla naszej skóry. Ceny zabiegu w Polsce rozpoczynają się od 250 złotych i kończą na 400 złotych, zależnie od miasta, w którym zabieg wykonujemy.

Odwiedź nasz gabinet: https://izabelacytrowska.pl/