Przewóz osób do Niemiec i dalej na zachód


Transport drogowy jest bez wątpienia najbardziej elastycznym rozwiązaniem na przewóz osób do Niemiec. Ze względu na duży przepływ ludności pomiędzy tymi dwoma krajami konieczne jest, dla wygody pasażerów, ustanowienie jak największej ilości przystanków bazowych – zarówno wyjazdowych z Polski jak i docelowych w Niemczech. Jedynie transport drogowy potrafi sprostać takiemu wyzwaniu.
Podobna sytuacja, choć o nieco mniejszym strumieniu podróżnych, występuje na trasach do Holandii i Belgii. Tak więc przewóz osób do Holandii i Belgii również opiera się w dużej mierze na transporcie drogowym.
Szybkość transportu lotniczego, przy tego typu niezbyt dalekich relacjach europejskich, jest znacząco niwelowana poprzez czasochłonność dojazdu do najbliższego lotniska, konieczność stawienia się na lotnisku sporo czasu przed odlotem, a następnie dotarcia z lotniska przylotowego do punktu docelowego naszej podróży.
Operator transportu drogowego natomiast, obserwując natężenie ruchu i występowanie potrzeby połączenia komunikacyjnego nawet dwóch niewielkich miejscowości w obu krajach, jest w stanie prawie z dnia na dzień uruchomić takie połączenie.
Dlatego busy do Niemiec i Holandii są nie tylko alternatywą dla innych środków transportu, ale raczej podstawowym rodzajem transportu osób zamieszkujących lub pracujących w mniejszych ośrodkach.

Zobacz polecane: busy polska belgia.